Jak zabavit psa doma - 4 tipy.

Venku je ošklivo, není vám dobře a nebo se vám prostě nikam nechce. Celkem i standardní situace, která se běžně stává a určitě není ostuda, že nechodíme s pejskem na dlouhé procházky každý den, pokud to není z mnoha důvodů možné. Jak zabavit toho vašeho čtyřnohého lumpíka, aby se doma nenudil?

 

1. Tip: Hlavolamy pro psy

Hlavolamy pro zvídavé psí detektivy jsou nejen skvělou zábavou, ale také slouží ke zdravému mentálnímu rozvoji pejska. Do hlavolamu umístíte oblíbené pamlsky a pejskem se hrou na nějakou zabaví a potrápením hlavičky se zaměstná. Velmi jednoduché na přípravu a hlavolam můžete používat opakovaně. Po nějaké době pejsek hlavolam pochopí a bude pro něj jednodušší, než když ho vidí poprvé. Pokud už to pro něj bude velmi snadné, můžete hlavolam na nějakou dobu zase schovat do šuplíku a překvapit ho jím o nějakou dobu později. Zase pro něj začne být zajímavý. Pokud pejska hlavolamy vyloženě baví, můžete jich doma mít více, případně si hlavolam můžete i vyrobit. 

 

Výroba hlavolamu

Postačí vám prázdné pet lahve, do kterých umístíte vhodné pamlsky a lahve umístíte na provázek tak, aby když pejsek do lahve strčí packou, se lahev otočila a pamlsek z ní vypadl.

 

 

 

 

2. Tip: Plnící hračky

Plnících hraček můžete mít doma celou řadu a tak se dá každý den připravit trochu jiná zábava. Nejen tvarem můžete pejska překvapit, ale také tím, co zrovna do dané hračky umístíte. Rozdílné tvary vám umožní používat různé náplně. Do některých hraček musí pejsek aktivně šťouchat, aby granulky vypadávaly. Do některých je pamlsek umístěn a musí je dolovat. Některé hračky jsou určené k vylízání

 

Co do hraček naservírovat?
Různé typy hraček umožní použití různého krmiva a pamlsků. Můžete tedy plnit granulemi, jogurtem, rozmačkanou konzervou, pastou, psími sušenkami, sušeným jícnem, sušenými plícemi a nebo čímkoli, co má váš pejsek rád. Kreativitě a rozmanitosti se meze nekladou.

Výroba hračky doma

Základní hračku si můžete vyrobit i doma! Postačí vám prázdná pet lahev, do které umístíte granule a o zábavu je postaráno. Vždy ale doporučujeme mít pejska pod dozorem.

 

3. Tip: Dobrý trénink vydá i z hodinovou procházku.

Intenzivní 15-20 minutové cvičení povelů dokáže pejska pořádně unavit. Umí už sedni a lehni? Umí ale i procházet okolo předmětů, nebo mezi nohami? Umí odložení? Umí štěkat na povel? Umí povel pusinku? 

Tolik věcí co ho můžeme naučit, fantazii se meze nekladou. Dobrou pomůckou vám určitě bude klikr, díky němuž bude učení pro pejska snadnější a srozumitelnější. Nebo můžete vyzkoušet kouzelnou hůlku na zlepšení koncetrace pejska. 

 

 

 

4. Tip: Čmuchací dečky / čichací kobereček

Čmuchací dečky jsou velmi oblíbené. Do různých textilních zákoutí umístíte pamlsky, které pejsek pomocí čmuchání pomalu, ale jistě vyhledá. Čmuchací koberečky jsou různé obtížnosti, ale můžete si jej doma vyrobit i sami! Postačí vám ručník, do kterého pamlsky zabalíte. Nebo si pro společnou procházku dáte do kapsy pár pamlsků a šikovně je umístíte do kůry stromů tak, aby se váš hafan třeba i na zahradě na chvilku zabavil.

 

Který způsob máte nejraději? Nebo postupně využíváte úplně všechny? 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.