Jak vybrat lízací podložku pro psa

O lízacích podložkách pro psy jste určitě už slyšeli. Jak ale vybrat tu správnou?

Lízacích podložek máme na výběr opravu mnoho. Většina pejskařů prostě vybere tu, která se jim líbí. Na barvě pejskovi spíš záležet nebude, ale takový design není jenom design. Hloubka a členitost vzorů totiž definuje vlastnosti lízací podložky a tím i stupeň její obtížnosti.

Na příkladu dvou podložek můžeme vidět rozdíl v obtížnosti. Tak schválně, která je ta jednodušší?

LICKIMAT PLAYDATE TUFF LÍZACÍ PODLOŽKA 20 X 20CM vs SODAPUP LÍZACÍ PODLOŽKA ZOMBIE 20 X 20CM

 

 

Dalším faktorem je samotná velikost podložky. Když máte 6kg pejska, postačí vám menší velikost. Naopak se 30kg pesanem byste s podobnou lízací podložkou neuspěli, protože by pes měl na jedno líznutí hotovo. Koukejte tedy i na popisek, jak je lízací podložka skutečně veliká.

LICKIMAT SOOTHER XL LÍZACÍ PODLOŽKA 30,5 X 25,5CM vs LICKIMAT BUDDY LÍZACÍ PODLOŽKA 20 X 20CM

 

Můžeme říci, že čím hlubší vzor, tím složitější je vylizování. Pokud s lízacími podložkami teprve začínáte, zvolte co nejjednodušší vzor a nejmenší hloubku. Pozorujte svého psa a případně na složitosti přidávejte. Může se stát, že z radosti pejsek sklouzne do frustrace, protože nemůže vytouženou dobrotu dostat. Může se tak dít u žravějších pejsků. Senzorická miska včelí plástev už je pro zkušené pesany, ale lízací podložka honey už může být vzor pro většinu pejsků.

SODAPUP SENZORICKÁ MISKA VČELÍ PLÁSTEV vs SODAPUP LÍZACÍ PODLOŽKA HONEY 

 

 

 

Potřebuji přísavky?

Některé lízací podložky mají na své spodní části umístěnu jednu, nebo více přísavek. Přísavky mohou být vhodné, aby vám pejsek s podložkou necestoval po baráku, nebo pokud byste mu chtěli zpříjemnit pobyt ve sprše. To pak přísavkami umístíte lízací podložku třeba na stěnu sprchového koutu nebo na vanu a z ne příliš oblíbené činnosti mnoha pejsků se stane rázem snesitelnější záležitost.

 

LICKIMAT SPLASH LÍZACÍ MISKA 

 

  

 LICKIMAT UFO LÍZACÍ PODLOŽKA 

 

Některé lízací podložky ale nejsou vůbec lízací podložky! 

Jedná se o tvary misek, které nám opět umožňují pejskovi zažít úplně jinou zkušenost s vylizováním. S miskou si může víc hrát a menší "koulení" je tu vlastně na místě. LickiMat wobble misku můžete i obrátit a získat tím úplně nový typ zábavy.

LICKIMAT WOBBLE LÍZACÍ MISKA

 

 

No a pokud jste kreativní duše, máme tu pro vás jednu velkou specialitku. Kdo by neměl rád Mandaly

 

Kreativitě a chutím se meze nekladou.

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.