Výlety se psem

Kdo by nechodil na výlety se psem?

Pár věcí si je potřeba připomenout, než se vydáte na cestu. 

Než vyrazíte

Každý výlet je potřeba plánovat s ohledem na fyzickou kondici vlastní, ale i tu pejskovu. Přeci jen, malé štěndo, které jsme si zrovna přinesli domů je lepší nechat ještě chvilku doma a zvykat si na vše nové a hlavně na vás samotné, aby vám věřilo a mělo ve vás pocit bezpečí. Říká se, že co měsíc, to 5 minut venku, nebo 1km ťapkání. Štěně ještě není tolik osvalené, nemá sladěnou koordinaci těla a je tak náchylnější ke zraněním. 

Když jsme vybrali vhodnou trasu, nezapomeneme zabalit pro pejska misku s vodou, abychom měli jistotu, že nebude mít žízeň i když v okolí mohou být vodní zdroje. Štěňátko, nebo i dospělého psa máme na vodítku, nebo stopovačce. Můžeme trénovat chůzi na vodítku, nebo přivolání. Pokud má pejsek perfektní přivolání a preferujeme chůzi na volno, jdeme na volno. Ale vodítko určitě s sebou, nikdy nevíte, kdy se bude hodit.

Neměli bychom zapomenout na pamlsky, abychom mohli pejska na procházce odměnit při společném tréninku, nebo jen, když je potřeba. Můžeme pamlsky doplnit i oblíbenou přetahovací hračkou.

Na delší tůry vezmeme i psí lékárničku, kde by neměla chybět desinfekce, vatové polštářky, coban obinadlo a botičky, kdyby došlo ke zranění tlapky. Na tvrdých cestách pak zvážíme i botičky pro psa. Vše podle vlastní zkušenosti, ale lepší nějaký základ v batůžku přeci jen mít.

Máme výbavu, kam se tedy jít projít - dochází vám nápady?

Inspiraci na výlet můžete hledat na našem Instagramovém profilu, kde pravidelně informujeme o schovávání "Tejmk kešek" kde necháváme dárečky aktivním pejskařům na zajímavých lokalitách. Kešky zmizí rychlostí blesku od zveřejnění místa, tipy na výlet ale zůstávají.

Zatím jsme společně navštívili:

  • Přehradu Černá Nisa v Bedřichově u Liberce
  • Babí lom u Brna
  • Pálenica, Zuberec na Slovensku
  • Vyhlídka Čertova kazatelna u Hořovic
  • Psie a Biele skály na Slovensku
  • Praha Holyně 
  • Procházka u mostu SMP v Bratislavě
  • Lamač na Slovensku
  • Divoká Šárka v Praze

Máte nějaké tipy na výlet i vy? Podělte se s námi třeba do zprávy na našem Instagramu nebo Facebooku a inspirujme se navzájem.

A my pro vás další výlety a "Tejmr kešky" už zase chystáme! V keškách můžete najít produkty v hodnotě až 2 000 Kč a všem výletníkům daný víkend poskytujeme 20% slevu na produkty Tamer na našem e-shopu.

Se slevou tak můžete pořídit třeba krátký postroj pro psa, který je jak dělaný na společné výlety.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.