Sběr psích bobíků

My to máme jednoduché, jedno tlačítko na WC, a vše je pryč. U našich chlupáčů se ale o úklid musíme postarat my. Proč nemůžeme nechat bobíky ležet ladem? 

Sběr exkrementů po psech je důležitý z několika důvodů:

  1. Hygienické důvody: Exkrementy psů mohou obsahovat různé bakterie, parazity a nemoci, které mohou být přenášeny na lidi a další zvířata. Sběr exkrementů po psech snižuje riziko šíření nemocí a zlepšuje hygienu v prostředí.

  2. Estetické důvody: Exkrementy psů jsou nepříjemné pro ostatní lidi, kteří se pohybují v oblasti, kde se nachází psí výkaly. Sběr exkrementů po psech pomáhá udržovat čisté a esteticky příjemné prostředí pro všechny obyvatele.

  3. Právní důvody: V mnoha zemích jsou majitelé psů povinni sbírat exkrementy svých zvířat a nepořádek po psech může být trestným činem. Sběr exkrementů po psech je tedy nejen zodpovědným chováním, ale také zákonnou povinností.

 

Do čeho správně sbírat?

Existují speciální kompostovatelné sáčky na sběr psích exkrementů, které jsou vyrobeny z biologicky rozložitelných materiálů, jako jsou například kukuřičné kroupy, bramborový škrob nebo papír. Tyto sáčky se v přírodě rozloží a nezanechávají po sobě žádný zbytek.

Při výběru kompostovatelných sáčků na sběr psích exkrementů je důležité dbát na to, aby sáčky byly skutečně certifikované jako kompostovatelné a aby byly vyrobeny z materiálů, které jsou pro životní prostředí šetrné. Je také důležité vzít v úvahu správné nakládání s těmito sáčky, například je vhodné je kompostovat v domácím kompostu nebo je vhodně likvidovat v komunálním odpadu.

Je třeba mít na paměti, že kompostovatelné sáčky na sběr psích exkrementů nejsou určeny k recyklaci spolu s běžným plastovým odpadem, protože by mohly způsobit kontaminaci celého odpadu.

No a kam do čeho dám ty pytlíky?

Zásobník na pytlíky na psí exkrementy je praktický doplněk, který umožňuje snadný a hygienický sběr psích exkrementů. Zásobník na pytlíky na psí hovínka může být upevněn na vodítku nebo na oblečení majitele psa a umožňuje snadný přístup k pytlíkům na sběr exkrementů.  Je také užitečným doplňkem pro majitele psů, kteří chtějí být zodpovědní a dbát na hygienu a čistotu veřejných prostranství. 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.