Lízací podložky

Lízací podložka pro psy - co si to ti pejskaři zase vymysleli!

Čím dál více pejskařů se snaží svým pejskům jejich život obohatit. Den je dlouhý a mnohdy jen procházka na zabavení pejska nestačí. I proto je na vzestupu tzv. Enrichment pro psy (enrichment pro psy = obohacení života psa)

Jednou z možností, jak psovi jeho život obohatit je třeba Lízací podložka. 

 

 

Lízací podložky můžete použít jako "odpolední aktivitu" pro vašeho psa a nebo díky ní zkrmit krmnou dávku dne. Lízací podložky existují v různých velikostech, tvarech vzorů ale i hloubky vzorů.  Čím jednodušší vzor, tím rychleji bude pejsek se vším hotový. Čím složitější, tím déle času s lízací podložkou stráví. Jak už název napovídá, je potřeba, aby pejsek jídlo vylizoval a nesnažil se lízací podložku sníst celou, proto je vhodné jej u této aktivity nenechávat samotného.

Díky zařazení lízacích podložek do života vašeho psa získáte mnoho benefitů:

  • Zpomalíte dobu krmení (o benefitech jsme psali třeba tu).
  • Uklidníte vašeho psa (dejte pozor na výběr správného vzoru).
  • Poskytnete mu nový zážitek při krmení.
  • Zabavíte vašeho psa.
  • Poskytnete mu trochu jiný zážitek (můžete měnit vzory misek, ale i náplně lízacích podložek).

 

Lízací podložky a misky pro psy navozují relax a pocit pohody a uspokojení - lízáním se totiž uvolňuje uklidňující hormon.

Existují i podložky s přísavkami, které je možné někam "připnout". Pomoci si tedy můžeme například ve sprše nebo ve vaně, když potřebujeme osprchovat našeho špinavého rošťáka a jemu se nechce v klidu stát. S lízací podložkou plnou mňamek to pro něj určitě bude zase o něco snesitelnější.

LickiMat je podložka, kterou můžete naplnit krmivem, nebo pochutinami. Podložku můžete uchovávat v ledničce a dokonce ji nechat společně s krmivem zamrazit (dolování krmiva bude zase o něco složitější). Po použití ji stačí omýt jako běžnou misku. Americká firma SodaPup, kterou najdete také u nás na e-shopu disponuje neuvěřitelným množstvím barev a vzorů, že si vybere opravdu každý.

 

Co na podložku naservírovat?
Různé typy drážkování umožní použití různého krmiva. Čím menší a užší drážky, tím vhodnější je plnění mazlavými surovinami. Můžete tedy plnit jogurtem, granulemi, rozmačkanou konzervou, pastou a nebo čímkoli, co má váš pejsek rád. Kreativitě a rozmanitosti se meze nekladou.

K dobře roztíratelným konzervám patří například Marp Varienty Single. ale doporučujeme si s přípravou lízací podložky vyhrát a střídat různé chutě, aby to byla pro pejska opravdová zábava.

 

Pejska však nenechávejte s podložkou o samotě a dejte pozor, aby ji pejsek nežvýkal.

 

pokud vás zaujaly lízací podložky, podívejte se i na náš článek o zpomalovacích miskách

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.