Lízací podložky

Lízací podložky jsou skvělým doplňkem nejen v oblasti samotného krmení psa, ale také pro obohacení jeho života (enrichment pro psy). Použít ji můžeme zejména, pokud chcete:

  • zpomalit dobu krmení
  • uklidnit vašeho psa
  • poskytnout mu nový zážitek při krmení
  • zabavit ho

Lízací podložky a misky pro psy navozují relax a pocit pohody a uspokojení - lízáním se totiž uvolňuje uklidňující hormon.

Podložky s přísavkami je možné někam "připnout". Pomoci si tedy můžeme například ve sprše nebo ve vaně, když potřebujeme osprchovat našeho špinavého rošťáka a jeho to moc nebaví. S lízací podložkou plnou mňamek to pro něj určitě bude zase o něco snesitelnější.

LickiMat je podložka, kterou můžete naplnit krmivem, nebo pochutinami. Podložku můžete uchovávat v ledničce a dokonce ji nechat společně s krmivem zamrazit (dolování krmiva bude zase o něco složitější). Po použití ji stačí omýt jako běžnou misku.

Co na podložku naservírovat?
Různé typy drážkování umožní použití různého krmiva. Čím menší a užší drážky, tím vhodnější je plnění mazlavými surovinami. Můžete tedy plnit jogurtem, granulemi, rozmačkanou konzervou, pastou a nebo čímkoli, co má váš pejsek rád. Kreativitě a rozmanitosti se meze nekladou.

K dobře roztíratelným konzervám patří například Marp Varienty Single. Pejska však nenechávejte s podložkou o samotě a dejte pozor, aby ji pejsek nežvýkal. Došlo by k jejímu poškození.

Neměli byste nechávat s podložkou psa bez dozoru. Může ji rozkousat.I přesto, že jsou všechny LickiMat podložky zdravotně nezávadné, není vhodné, aby váš pes jedl gumu.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.